Notice: Undefined offset: 10 in /home/grafiqa/public_html/adwokatgromada.pl/gromada_CMS6/templates/default/page.php on line 31

Poradnik

 • Tydzień darmowych porad na blogu- zamiana użytkowania wieczystego gruntu na własność

  W ramach Tygodnia Darmowych Porad na Blogu zgłosiła się do nas Pani, która chciałaby zamienić użytkowanie wieczyste gruntu, na którym posadowiony jest jej budynek, na własność tego gruntu.

  Dlaczego?

  Podatek od nieruchomości jest o wiele niższy niż opłata z tytułu użytkowania wieczystego. Niestety właściciel jednego z mieszkań znajdujących się w budynku nie chce się zgodzić na zmianę.

 • Odwołanie od podwyżki opłaty za użytkowanie wieczyste

  Pod koniec roku wiele osób otrzymuje ze swoich urzędów gminnych i powiatowych informacje dotyczące wypowiedzenia dotychczasowej wysokości opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste. Wynika to z prostego faktu – aby podwyżka mogła obowiązywać w kolejnym roku wypowiedzenie dotychczasowej opłaty za użytkowanie wieczystej musi dotrzeć do adresata do 31 grudnia.

  Nowo zaproponowane opłaty są dla właścicieli mieszkań szokiem...

 • Nowelizacja prawa spadkowego

  18 października weszła w życie nowelizacja prawa spadkowego. Nowe prawo skuteczniej chroni spadkobierców przed odpowiedzialnością za długi zmarłego. Dotychczas jeśli spadkobierca nie złożył innego oświadczenia, to przyjmował spadek wprost – co oznaczało nieograniczoną odpowiedzialność za długi spadkodawcy, w tym także własnym, nieodziedziczonym majątkiem. Było to oczywiście niekorzystne dla krewnych zmarłego, którzy często maja trudności z ustaleniem, czy skadkodawca miał jakieś długi. W chwili obecnej, brak oświadczenia oznaczać będzie przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co oznacza, że za długi spadkowe odpowiada się jedynie do wartości otrzymanego spadku...

Kontakt
Powrót do góry